+38 050 615 89 28

Інтернет-магазин інструментів OLFA

Навіщо потрібен килимок для різання і як вибрати кращий за ціною і якістю?

Дивовижний факт - килимок OLFA спочатку був створений як супутний виріб для використання спільно з роликовими ножами для розкрою тканин. У килимка всього два призначення: захист столу від порізів і збереження гостроти лез при різанні. Це виявилося корисним для різних видів робіт і розрізаїмих матеріалів. Зараз килимки продають в інтернет-магазинах різноманітних тематик. Вони популярні і затребувані.

Десь зустрічався. Йдеться про килимок або про мат?

В російсько- та україномовному інтернет-просторі назву килимків пишуть по різному. Причина - неможливо перекласти з англійської мови cutting mat, щоб відразу стало зрозуміло про що йде мова. Тому автори намагаються додати слова, що описують властивості або характеристики килимків. Шукайте за ключовими словами: килимок для печворку, квілтінга, розкрою, різання, розкрійних ножів, макетний, захисний. Або зі словом мат замість килимок, що ближче до англійського оригінальною назвою. Ще можна додати слово самовідновлюючийся.

Самовідновлюючийся! Це як?

Килимок для різання OLFA складається з трьох шарів сучасного полімерного матеріалу: два зовнішніх шару, які відрізняються видом розмітки, і внутрішній непрорезаємий шар. Лезо без опору занурюється в зовнішній шар. Його структура здвигає края розрізу один до одного так, що поверхня килимка залишається досить щільної для множинних порізів. Середній шар запобігає розрізанню наскрізь. Технологія виготовлення та хімічний склад матеріалів, звичайно, таємниця виробника.

Цікаво. А які матеріали можна різати на килимку?

Тканина, шкіра, стрічка, папір, картон, плівка, баннерное полотно. Справа не в тому, які матеріали, а в тому, яким ножем різати. Роликові ножі для розкрою тканин, звичайні канцелярські ножі з відламними сегментами і макетні ножі-скальпелі підійдуть для роботи на килимку. Визначальний параметр при виборі ножа - це товщина леза повинна бути не більше 0,5-0,7 мм. Масивні ножі: тесаки, різаки, мисливські та кухонні ножі зіпсують килимок. Для них краще підкласти дерев'яну дошку або лист ДСП.

Цікаво. А кому конкретно потрібен килимок для різання?

Усім, хто ріже ножем матеріали на плоскій горизонтальній поверхні. З килимками працюють майстри рукоділля, дизайнери рекламних конструкцій, творці авторських проектів з тканин, шкіри, паперу, картону, стрічок і плівки. Активно використовують в промисловому дизайні, меблевому виробництві, рекламних друкованих агентствах. А також вдома в майстерні або в дитячій з дитиною над творчими домашніми завданнями. Виняток - нарізка продуктів харчування для приготування їжі, на кухні килимок не застосовуємо.

Як підібрати собі килимок між різними видами килимків OLFA?

Критерії вибору дуже прості. Ми їх умовно розділили на стандартні і спеціальні.

Стандартні критерії:

 • ніж, що використовується, точніше товщина леза ножа. Чим товстіше лезо ножа, тим більш товстий килимок потрібен. Зазвичай, ніж підбирають під конкретний матеріал, який ріжуть на килимку;
 • розмір. Килимок повинен поміщатися на робочому столі і відповідати розмірам що розрізають матеріал;
 • вартість.

Спеціальні критерії:

 • на подарунок - уточніть очікування у винуватця торжества або дізнайтесь інформацію про ніж і потрібний розмір килимка, або виберіть килимок в подарунок виходячи з бюджету;
 • для перенесення - килимок меншого розміру зручніше, якщо ви відвідуєте курси по печворку або квилтингу;
 • розмітка - килимки для печворку мають додаткові діагональні лінії під кутами 30, 45 і 60 градусів, а макетні - тільки сітку у вигляді клітинок;
 • поворотний - дозволяє повертати виріб разом з килимком навколо осі на нерухомій основі;
 • прозорий - для розміщення на скляному столі з нижнім підсвічуванням.

Ми не даємо рекомендацій щодо вибору між килимками OLFA і інших виробників. Виробники по різному вирішують технологічні завдання виробництва для досягнення необхідних характеристик. Килимки можуть бути однакової товщини, але не витримувати однакових умов експлуатації.

Такий дорогий! А дешевше немає?

Звичайно є. Тайвань і Китай налагодили широке виробництво аналогічних за призначенням килимків за доступними цінами. Але якість таких товарів залишається такою же низькою, як їх ціна.

Ми любимо різати на килимку OLFA тому, що він:

 • шорсткий і приємний на дотик. Матеріали ковзають по такій поверхні;
 • тонкий і гнучкий, в порівнянні з дешевими аналогами;
 • зелений з матовою поверхнею, яка не відблискує від настільної лампи. Очі не втомлюються при тривалій роботі.

Килимок OLFA прослужить кілька років, особливо, якщо слідувати правилам експлуатації і наших рекомендацій. Читайте "8 + 6 секретів правильної експлуатації килимків, які зекономлять гроші".