+38 050 615 89 28

Інтернет-магазин інструментів OLFA

Застосування роликового ножа в рукоділлі

Складно уявити роботу по шиттю та рукоділля без застосування роликового ножа. Застосування цього інструменту дозволяє продуктивно, якісно і швидко виконувати поставлені завдання.

Роликовий ніж являє собою гостре дискове лезо, яке кріпиться до рукоятки. Ніж оснащений запобіжним механізмом для безпечної роботи. Цей універсальний інструмент може впоратися з порізкою багатьох матеріалів, таких як: тканина, шкіра, папір, атласна стрічка, картон, плівка і т.д. Просто і легко зробить чіткі рівні розрізи без зачіпок, такому ножу посильно розрізати кілька шарів тканини одночасно без зміщення, що є важливим для роботи в техніці печворк. Власне, цей девайс спочатку і був розроблений спеціально для роботи в техніці печворк. Однак з часом він став застосовуватися більш широко і для розкрою тканини.

Головна відмінність від ножиць полягає в тому, що роликовий ніж підходить для роботи, як правою, так і лівою рукою. Незначна вага інструменту дозволяє працювати більш тривалий час, без прикладання особливо важких зусиль.

Роликові ножі бувають абсолютно різними за формою ручки, механізмам і діаметрам лез для того, щоб задовольнити досвідчених користувачів, а також застосовувати при різних операціях більш зручну модель. Наприклад, роликовий ніж з дисковим лезом 45 мм Olfa RTY-2/DX найпопулярніший серед користувачів, так як має спеціальну ергономічну рукоятку, яка не напружує зап'ястя руки. Заміна леза не складе труднощів.

Леза з нержавіючої сталі PIB45-1 і WAB45-1 для декоративних робіт дозволять створювати хвилясті краї. У підсумку виходить або коротка, або довга плавна хвиля на зрізі.

Розглянемо варіанти застосування ножів, щоб зрозуміти причини, за якими роликовий ніж користується великим попитом, ніж інші інструменти для розкрою.

Пошиття одягу

У 1979 році був введений в експлуатацію перший роликовий ніж Olfa. Цей інноваційний ніж справив переворот в світі шиття і рукоділля, так як процес порізки став набагато безпечніше, швидше і точніше. Сьогодні також продовжують використовувати роликовий ніж через швидкість роботи, точності і якості. Він може впоратися з будь-яким типом тканини, не зміщуючи і не спотворюючи візерунок, як при роботі з ножицями.

Ножем середнього розміру з дисковим лезом 28 мм Olfa RTY-1/С ідеально розкроювати тканини для виробів з печворку та квилтинга, а також для пошиття одягу. Таким ножем зручно робити порізку по зігнутим контурам, в важкодоступних місцях, а також вирізати візерунки.

Найменший роликовий ніж Olfa RTY-4 з дисковим лезом 18 мм, завдяки своїй маневреності, дозволяє вирізати більш дрібні візерунки, орнаменти, підрізати оздоблювальний шов і т.д. Запобіжна пластина, яка закриває лезо, забезпечує безпеку під час роботи.

Клаптарне шиття

Ніщо не зможе впоратися з порізкою на численні смуги і клапті, необхідні для печворку, швидше, ніж роликовий ніж. Всього кілька ріжучих рухів рукою і готові деталі для шиття будуть готові. Для розкрою тканин по зігнутим контурах і шаблонами оптимальним варіантом стануть роликові ножі Olfa RTY-4 (лезо 18 мм) і Olfa RTY-1/С (лезо 28 мм). Розміри лез даних ножів дозволяють легко створювати мініатюрні аплікації, маневрувати вздовж крутих вигинів на тканини, дозволяючи акуратно вирізати необхідні фігури.

Для того, щоб вирізати рівні й акуратні кола створений циркульний ніж Olfa CMP-3. З його допомогою можлива нарізка кіл діаметром 40 до 220 мм. Дискове лезо 18 мм легко впорається з порізкою декількох шарів тканини, без зачіпок.

Напевно у всіх знайдеться пара-трійка речей, які просто припадають пилом на полиці. За допомогою роликових ножів запросто переробити старі джинси в ультрамодну спідницю або містку сумку. В цьому випадку роликовий ніж Olfa RTY-3/G з дисковим лезом 60 мм буде незамінний. Спеціально розроблений для роботи з щільними тканинами (джинс, шкіра і т.д.), впорається з порізкою одночасно декількох шарів тканини. Також підійде ніж Olfa RTY-2/DX з лезом 45 мм для розкрою тканини будь-якої форми. За допомогою таких ножів гардероб поповниться ексклюзивними речами, зробленими із задоволенням, а старі наряди придбають нове життя. Також доступно і без особливих зусиль можна підшивати і вшивати одяг.

Скрапбукінг

Багато хто бажає залишити пам'ятні події на фотографіях як можна довше, ділиться ними з майбутнім поколінням. Такий вид творчості, як скрапбукінг вимагає чітких, рівних порізів. Справитися з таким завданням під силу роликовому ножа Olfa RTY-2/DX. Рівні прямі зрізи створять ідеальний зовнішній вигляд. Для хвилястого зрізу можна скористатися лезами Olfa PIB45-1 і WAB45-1.

Декор

Досить часто хочеться привнести нові кольори в повсякденне життя квартири або будинку. Оновити штори, замінити оббивку старих меблів, переклеїти шпалери в коридорі і т.д. допоможе роликовий ніж. Для таких цілей свій вибір варто зупинити на роликовому ножі RTY-3/G з дисковим лезом 60 мм. Він легко впорається з щільними оббивними матеріалами і зможе обробляти до 8 шарів матеріалу відразу.

Роликові ножі Olfa привнесуть в творчу роботу спокій, швидкість, безпеку і легкість в розкроюванні матеріалів. Якісні готові вироби будуть оцінені гідно.