+38 050 615 89 28

Інтернет-магазин інструментів OLFA

8+6 секретів правильної експлуатації килимків, які зекономлять гроші

Ви хочете заощадити гроші на покупку нового килимка* замість зіпсованого або старого? По-перше, потрібно не зіпсувати килимок за не знанням правил експлуатації. По-друге, можна надовго зберегти якість килимка завдяки нашим порадам.

Якщо ви вже користуєтесь або тільки купили килимок для захисту робочої поверхні, завжди виконуйте вимоги по експлуатації. Такі килимки виготовлені із сучасних полімерних матеріалів, вони дуже міцні і довговічні, але можуть бути зіпсовані при неправильних умовах використання.

Інструкції з експлуатації від компанії OLFA надруковані прямо на килимку

Це пов'язано з тим, що килимки не мають індивідуальної упаковки, вони комплектуються в коробки по п'ять штук. Не всі виробники так роблять, але вимоги щодо правильного використання для всіх килимків однакові.

 1. Не наражати до екстремальних температур.Сильний нагрів або охолодження можуть зробити мат крихким і привести до розлому. Можлива поява тріщин і вигинів. Працюючі праски, паяльники, фени для скрапбукінгу не повинні стикатися з поверхнею килимка.
 2. Не залишати на сонці.Тепло сонячних променів може призвести до деформації і появи хвилі на поверхні килимка. Деформований килимок не підлягає відновленню. Не залишайте надовго килимок в машині влітку або на підвіконні.
 3. Не різати під кутом до поверхні мату, тільки вертикально. Верхній шар килимка буде зіпсований при використанні ризаків під кутом до поверхні. Тримайте інструменти з найменшим нахилом. Особливо, це відноситься до роликових ножів, якими роблять довгі розрізи. Не можна різати на килимку ножем для багетних рам, в якому ріжуче лезо встановлено під кутом 45 градусів до поверхні.
 4. Зберігати в плоскому вигляді. Не скручувати надовго і не згинати. Зберігайте на робочому столі горизонтально або вертикально в коробці.
 5. Різати на різних частинах килимка. Це дозволить уникнути виникнення великої кількості порізів на часто використовуваних частинах і продовжить термін служби всього килимка. Час від часу повертайте і перевертайте килимок.
 6. Використовувати оптимальний тиск на різак.Не тисніть на ніж сильно, щоб не зробити глибокі розрізи. Натиск повинен бути достатнім, щоб розрізати матеріал і не сильно занурюватися в поверхню килимка.
 7. Правильно чистити поверхню.Для миття килимка використовуйте злегка теплу воду з додаванням м'якого миючого засобу.
 8. Різати відповідними ножами. Ця вимога зустрічається у килимків OLFA тому, що компанія виробляє килимки різної товщини для різних ножів, точніше для різних лез. Роликові леза, які прокручуються при розрізанні тканин, завдають найтонші розрізи. Сегментне лезо будівельного ножа робить глибокий поріз. Ми рекомендуємо дотримуватися вимог виробника, або вибирати самі товсті килимки, щоб різати будь-якими лезами.

Працюючи з килимками ми зібрали свої корисні поради та рекомендації:

 • використовуйте прозору лінійку. Зручно відміряти і відразу різати на будь-якій частині килимка без використання розмітки на самому килимку;
 • використовуйте для вертикального зберігання коробку, в якій отримали килимок (при покупці в інтернет-магазині);
 • використовуйте тільки гострі леза. При сильному натиску на матеріал, з яким тупе лезо вже на справляється, з'являться глибокі розрізи на килимку;
 • ніж, яким ви працюєте, має легко справлятися з розрізати матеріалом. Якщо ріжете товсту шкіру або 8-10 шарів тканини, виберіть ніж з найбільшим діаметром леза;
 • правильно організуйте робочу зону. Якщо прасувати клапті на покривалі, під яким лежить килимок через нестачу місця на столі, килимок піде хвилею;
 • стежте, щоб нитки тканини після розрізання не застрявали в розрізах. Це може статися, якщо різати ворсисті тканини в поєднанні з тупим лезом.

Якщо у Вас є коментарі або доповнення до наших порад, будь ласка, напишіть нам на manager@olfa.in.ua, ми їх допишемо до статті.

*Всі секрети цієї статті відносяться до Cutting Mats

В російськомовному інтернет-просторі такі килимки називають по-різному: макетний килимок, модельний килимок, монтажний килимок, розмічальний килимок, килимок для розкрою, килимок для різання, килимок для печворку, захисний килимок, килимок-підкладка настільний, підкладка, що самовідновлюється килимок. Іноді замість слова "килимок" використовують "мат", що ближче за написанням з англійським словом mat. Для зручності ми будемо писати тільки "килимок".