+38 050 615 89 28

Інтернет-магазин інструментів OLFA

Печворк. Інструменти для початківців

Такий вид рукоділля, як печворк вимагає особливої ​​уважності, посидючості і звичайно певного набору інструментів. На даний момент ринок рукоділля насичений інструментарієм, часом складно зробити правильний вибір. Результат роботи значно залежить від інструментального оснащення. Таким чином, купувати знаряддя праці для досвідчених рукодільниць для початку не варто, так як впоратися з ним не так вже й просто. Надалі, коли вироби стануть більш складними у виконанні, буде досягнутий певний досвід, тільки тоді можна буде переходити на професійний рівень інструменту.

Отже, пропонуємо основні рекомендації по вибору пристосувань для печворку.

Роликовий ніж

Робота з розкрою тканин на клапті не складе труднощів. Такі ножі бувають з різними діаметрами лез (18 мм, 45 мм, 60 мм), формами рукояток, механізмами і т.д. Свій вибір необхідно зупинити на роликовому ножі з діаметром леза 45 мм. Переваги ножа в безпечній роботі, є механізм для висунення леза в робоче положення. Лезо з нержавіючої сталі розріже одночасно кілька шарів тканини без зачіпок з ідеально рівними краями. Також, варто подумати над придбанням запасного набору лез до такого ножа.

Килимок(мат)

Так як дискове лезо досить гостре, то підкладка під матеріал має бути спеціальної, щоб уникнути швидкого притуплення леза, а також небажаної порізки нижчого шару. Такою спеціальною підкладкою служить тришаровий килимок, що самовідновлюється і непрізається. Різновид килимків обширний - від розмірів А1 до А4, з дюймовою або метричної розміткою, поворотні, двосторонні і т.д. Оптимальним варіантом буде мат 60х90 см, але якщо робоча зона набагато більше, то для зручності можна придбати більший розмір.

Лінійка

Від якісної лінійки залежить точність виконання клаптів для печворку. Лінійки бувають метричні і дюймові. Для початку підійде прозора акрилова лінійка розміром 15х60 см. Також не зайвим буде придбати лінійку квадратної форми 30х30 см для перевірки прямих кутів клаптів, швидкого розкрою квадратних блоків.

Ножиці

Бажано мати дві пари ножиць, одні для тканини, а інші для паперу, пластику та інших матеріалів. Важливо розрізняти ножиці і не плутати при роботі, так як ножиці для тканини вимагають делікатного ставлення.

Різне

Звичайно ж, не обійтися без швейної машинки, тканин, прасувальної дошки, ниток, голок, шпильок і т.д.

Володіючи набором таких інструментів можна сміливо починати творити ексклюзивні речі з задоволенням.